88-30-40-76 (021)
با ما تماس بگيريد
info{at}manifa.ir
با ما ارتباط برقرار کنيد
آدرس شرکت
تهران - خیابان بهار شمالی - خیابان مانی

طراحی سایت و روانشناسی رنگ

خانه - اخبار و مقالات - طراحی سایت و روانشناسی رنگ

یکی از مسائل مهم در طراحی سایت، انتخاب تم رنگی مناسب می باشد. وب سایت ها بر اساس اهدافی که افراد در ذهن دارند، طراحی و پیاده سازی می شوند. سلیقه افراد نیز در طراحی وب متفاوت است و بر اساس کاربرد و زمینه ای که وب سایت دارد رنگ آن انتخاب می شود. یکی از بهترین و مهمترین روش ها در انتخاب تم رنگی، انتخاب رنگ سازمانی و لوگو آنها در طراحی سایت می باشد. رنگ اصلی وب سایت یا برند شما کمک می کند تا احساساتی مانند هیجان، شوق، قدرت و ظرافت در مخاطبین شما ایجاد شود.

پس در هنگام طراحی یا سفارش سایتتان به یک تیم طراحی سایت در تهران یا دیگر شهرها، لازم است ابتدا به بازار هدف خود بیاندیشید. اول کمی در خصوص چشم انداز احساسی هدفتان و نیز پیامی که می خواهید انتقال دهید فکر کنید، سپس رنگ خود را انتخاب نمایید.

رنگ ها در طراحی وب:
هر کدام از رنگهای موجود در طبیعت ویژگی های خاص خود را دارند که در این مقاله به بررسی این رنگها می پردازیم:

آبی

آبی معرف آرامش و یک رنگ محبوب برای کسب و کارها است؛ چون نشان دهنده ثبات، حس اطمینان، امنیت، هوش و اعتماد است، کیفیت هایی که سازمانها مایل به داشتن و ارائه کردن به جامعه هستند.

قرمز

رنگ قرمز به عنوان اشتیاق، شور و هیجان شناخته می‌شود، و می تواند عشق، حسادت و خطر را بیان کند. اگر شما یک بازاریاب هستید و می خواهید برای فروش کالا حس فوریت ایجاد نمایید، هیچ رنگی بهتر از قرمز وجود ندارد. اگر وب سایت شما برای کودکان طراحی شده باشد، می توانید در طراحی سایت از رنگ های شاد، جذاب و پر جنب و جوش مانند زرد، سبز و حتی قرمز استفاده کنید.

زرد

زرد به افراد حس شادابی و خوش بینی را القا می کند. اما بایستی این نکته را مدنظر داشته باشید که استفاده بیش از حد از رنگ زرد میتواند خسته کننده باشد. هنگام طراحی وب سایت خود، در استفاده از رنگ زرد زیاده روی نکنید.

نارنجی

نارنجی نیز همانند رنگ زرد حس شادی را در افراد تشدید، و مثل رنگ قرمز احساس فوریت را نیز ایجاد می‌کند. اگر تمایل دارید تا نظر مخاطبین را جلب نمایید نارنجی گزینه عالی محسوب می شود. به همین دلیل برخی از طراحان وب ترجیح می دهند از رنگ نارنجی برای دکمه های فراخوان استفاده کنند.

سفید

رنگ سفید حس خلوص و پاکیزه بودن را نمایان می کند و جزو بهترین رنگ ها برای پس زمینه سایت می باشد.

سبز

سبز چشم نواز است و باعث آرامش، صلح و تمدد اعصاب می شود. رنگ سبز برای آگهی های تبلیغاتی، وب سایت ها و هر چیزی که مربوط به محیط زیست می‌شود، مورد توجه است.

سیاه

رنگ سیاه دارای ظرافت و پیچیدگی است و برای القای قدرت مناسب است. این رنگ انتخابی محبوب در تبلیغات لوازم آرایشی، مد و محصولات لوکس باشد.

نتیجه گیری:
رنگ ها می توانند علاوه بر زیبا سازی ظاهر سایت، در بازدید کنندگان واکنش ها، احساسات و نگرش های خاصی ایجاد نمایند. روانشناسی رنگ در طراحی سایت برای طراحان، در درک رنگها و رفتارهای انسانی مرتبط با هر رنگ یک عنصر کلیدی برای موفقیت به شمار می آید.

Share

دیدگاه خود را بنویسید